Krótka podróż do Japonii

Kolorowe kimona, szeroki uśmiech i pozytywna atmosfera. Pod tymi hasłami kryje się spotkanie w ramach lektoratu języka angielskiego studentów II roku Dyplomacji Uniwersytetu Gdańskiego.
W środę, 24 maja na zaproszenie Studium Języków Obcych Uniwersytetu Gdańskiego, naszą Uczelnię odwiedzili wyjątkowi goście-  Mochan wraz z ciocią Midori-  i trzyletnią córką, Haną,  przyjechali z Japonii, by w trakcie spotkania „Kimono experience” opowiedzieć o swojej kulturze, zwyczajach, a także częstych podróżach dookoła świata.

Mochan jest couchsurferem i uwielbia poznawać nowych ludzi. Swoją spontanicznością, zaraźliwą energią i nieposkromionym entuzjazmem przełamuje stereotyp typowego Japończyka. W trakcie wydarzenia studenci mogli przebrać się w tradycyjne letnie kimona, zapytać o życie w kraju kwitnącej wiśni, a także dowiedzieć się czym jest prowadzony przez naszego gościa  Wishclub. Mochan także sam przyjmuje turystów - couchsurferów i organizuje wycieczki po Japonii swoim specjalnym busem. Jak sam twierdzi, najważniejsi są dla niego ludzie oraz budowanie relacji.

Podróże kształcą, nawet jeśli odbywają się one w małej sali uniwersyteckiej.

#mochanwishclub# Arigato Mochan!

tekst i foto; Klara Mirecka

Studentka II roku Dyplomacji i Dziennikarstwa UG

Data publikacji: piątek, 26. Maj 2017 - 08:48; osoba wprowadzająca: Wacław Ligman Ostatnia zmiana: wtorek, 30. Maj 2017 - 14:09; osoba wprowadzająca: Wacław Ligman