kultura
Język i kultura zamknięte w pokoju zagadek
Na przełomie października i listopada, sześć lektorek CJO zrealizowało projekt pt. „Język i kultura zamknięte w pokoju zagadek,” którego celem jest rozpowszechnianie języka niemieckiego i kultury Niemiec poprzez opracowanie materiałów dydaktycznych: katalogu fabuł, zadań oraz szablonów do pokoju zagadek, do wykorzystania na zajęciach językowych ze studentami.
Memes matter
"Memes matter" - ile dla nas znaczą internetowe memy?
Zapraszamy do wzięcia udziału w pierwszym spotkaniu w ramach nowej, odświeżonej formuły Koła Naukowego Centrum Języków Obcych "More Than Words". Tematem przewodnim będą internetowe memy - ich znaczenie kulturowe, społeczne oraz polityczne. Przyjrzymy się tej fascynującej kwestii, stosując rozmaite dekonstrukcyjne narzędzia. Nawiążemy do słów wybitnych myślicieli i zachęcimy do pasjonującej dyskusji.
Wszystkie spotkania będą prowadzone w języku angielskim.
Prowadzenie: mgr Łukasz Krajnik
„Śladami Polaków nad Hawelą i Szprewą”
W dniach od 18 do 22 listopada 2019 grupa studentów lektoratu języka niemieckiego z Centrum Języków Obcych UG w ramach projektu „Śladami Polaków nad Hawelą i Szprewą” („Akcenty polskie w Berlinie”) pojechała na wycieczkę do Berlina.
Wyjazd miał na celu upowszechnienie języka, kultury i historii Niemiec, a także wspólnej historii obecnych terenów niemieckich oraz Polski.
W projekcie wzięło udział 16 osób: studenci z Niemcoznawstwa, Administracji, Kryminologii, Politologii oraz lektorzy CJO UG.