Uroczyste kolegium rektorsko-dziekańskie

Na ostatnim kolegium rektorsko-dziekańskim JM Rektor prof. dr hab. Piotr Stepnowski wręczył nominacje na kadencję 2024-2028 Prorektorom, Dziekanom oraz Dyrektorom jednostek uniwersyteckich.

Stanowisko Dyrektorki CJO w nowej kadencji obejmie dotychczasowa Wicedyrektorka mgr Emilia Krzywańska-Frankowska, która, jak podkreślił prof. Piotr Stepnowski, jest osobą niezmiernie zaangażowaną i bardzo doświadczoną w zakresie dydaktyki językowej.

Natomiast dotychczasowa wieloletnia Dyrektorka CJO mgr Alina Swebocka, w kolejnej kadencji będzie pełniła funkcję Pełnomocnika ds. polityki językowej Uniwersytetu Gdańskiego: - Do zadań Pełnomocnika należeć będzie między innymi zbudowanie ram formalnych i organizacyjnych polityki językowej UG oraz skoordynowanie jej z polityką językową uczelni SEA-EU, czy też stworzenie kompleksowej oferty komercyjnego kształcenia językowego. To bardzo ambitny zakres działalności, który wymaga profesjonalnego przygotowania, doświadczenia i dobrej znajomości Uniwersytetu - dodał Rektor, podkreślając wysokie kompetencje i umiejętności mgr Aliny Swebockiej.

fot. Alan Stocki

Data publikacji: piątek, 10. Maj 2024 - 14:34; osoba wprowadzająca: Wacław Ligman Ostatnia zmiana: piątek, 10. Maj 2024 - 14:44; osoba wprowadzająca: Wacław Ligman