Sekcjia ds. Hospitacji CJO

Ostatnia modyfikacja: wtorek, Czerwiec 25, 2024 - 08:04

Dnia 21 czerwca 2024 odbyły się drugie z dedykowanych warsztatów dla członków Sekcji ds. Hospitacji CJO przeprowadzone przez Panią dr Beatę Karpińską-Musiał, prof UG z Centrum Doskonalenia Dydaktycznego i Tutoringu UG. Podczas spotkania uczestnicy mogli podzielić się swoimi doświadczeniami z praktycznego wdrażania metod i rozwiązań omawianych poprzednio, a także podyskutować na możliwymi udoskonaleniami na przyszłość.

Szkolenie z metody PBL

Ostatnia modyfikacja: wtorek, Czerwiec 25, 2024 - 08:04

Dnia 21 czerwca 2024 odbyło się szkolenie warsztatowe z praktycznego zastosowania pracy metodą projektu PBL. Szkolenie dla lektorów CJO poprowadził dr inż. Piotr Pałka z Politechniki Warszawskiej. Po umówieniu założeń tej metody i sposobów jej realizacji na zajęciach, uczestnicy pracowali w podgrupach nad pomysłami na tematy projektów pasujących do specyfiki wydziałów, otrzymując w ten sposób gotowe scenariusze do zastosowania na swoich zajęciach.

Lektorskie Seminarium Dydaktyczne

Ostatnia modyfikacja: piątek, Maj 24, 2024 - 07:45

W dniu 22 maja 2024 r. odbyło się kolejne spotkanie w ramach Lektorskiego Seminarium Dydaktycznego. Głos zabrały lektorki z Centrum Języków Obcych. Dr Anna Trynkler-Zalaszewska zdała relację ze współpracy z sektorem biznesowym w ramach lektoratu z języka niemieckiego a mgr Barbara Kubica-Daniel podzieliła się swoją receptą na peer-feedback. Kolejne spotkanie LSD już 27 czerwca.

SERMO

Ostatnia modyfikacja: poniedziałek, Maj 20, 2024 - 14:31

W dniach 16-17 maja 2024 r. odbyła się kolejna konferencja organizowana przez Stowarzyszenie Akademickich Ośrodków Nauczania Języków Obcych - SERMO. Tym razem gościliśmy w Centrum Wykładowym Politechniki Poznańskiej. Centrum Języków Obcych UG reprezentowała mgr Agnieszka Błaszkowska, Zastępca Dyrektora ds. Dydaktyczno-Studenckich.

Uroczyste kolegium rektorsko-dziekańskie

Ostatnia modyfikacja: piątek, Maj 10, 2024 - 14:44

Na ostatnim kolegium rektorsko-dziekańskim JM Rektor prof. dr hab. Piotr Stepnowski wręczył nominacje na kadencję 2024-2028 Prorektorom, Dziekanom oraz Dyrektorom jednostek uniwersyteckich.

Stanowisko Dyrektorki CJO w nowej kadencji obejmie dotychczasowa Wicedyrektorka mgr Emilia Krzywańska-Frankowska, która, jak podkreślił prof. Piotr Stepnowski, jest osobą niezmiernie zaangażowaną i bardzo doświadczoną w zakresie dydaktyki językowej.

Podziękowanie dla mgr Aliny Swebockiej za jej dwie kadencje jako Dyrektorki Centrum Języków Obcych

Ostatnia modyfikacja: poniedziałek, Maj 6, 2024 - 12:34

Na posiedzeniu Senatu Uniwersytetu Gdańskiego, które odbyło się 25 kwietnia bieżącego roku, Rektor prof. dr hab. Piotr Stepnowski w imieniu społeczności akademickiej wyraził serdeczne podziękowania dla mgr Aliny Swebockiej, która zakończyła swoją drugą kadencję jako Dyrektorka Centrum Języków Obcych. W latach 2016-2024 mgr Alina Swebocka nie tylko kierowała CJO, ale również niezwykle aktywnie przyczyniała się do rozwoju kompetencji językowych studentów oraz umiędzynarodowienia działalności naszej jednostki.

Staff Week w CJO UG

Ostatnia modyfikacja: środa, Maj 31, 2023 - 10:47

Uniwersytet Gdański w dniach 29-31.05.2023 odwiedzili reprezentanci dziewięciu uczelni partnerskich projektu SEA-EU, którzy przyjechali do Sopotu na Staff Week - wydarzenie organizowane przez Centrum Języków Obcych UG. Tematem rozmów były m.in. promocja wielojęzykowości, rozwijanie kompetencji językowych i konieczności ustalenia wspólnej polityki językowej SEA-EU.

Odznaczenie pracowników Centrum Języków Obcych

Ostatnia modyfikacja: czwartek, Lipiec 7, 2022 - 12:23

W dniu 30.06.2022 r. dwoje pracowników Centrum Języków Obcych  otrzymało odznaczenia państwowe z rąk Wicewojewody Pomorskiego i Rektora UG.
Odznaczenia takie nadawane są nauczycielom i innym osobom za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania oraz za wzorowe i wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej w służbie Państwa.

Zasługi uhonorowanych pracowników podkreślali w swoich wystąpieniach zarówno Wicewojewoda Pomorski Mariusz Łuczyk, jak i JM Rektor prof. dr hab. Piotr Stepnowski.