2 Konferencja konsorcjum Europejskich Uniwersytetów Nadmorskich

Druga Konferencja konsorcjum Europejskich Uniwersytetów Nadmorskich (SEA-EU) „Szkoły wyższe w służbie społeczeństwu” odbyła się w dniach 24-25.04.2024 na Uniwersytecie w Kadyksie. (2nd European University of the Seas Conference Higher Education in the Service of Society). Wydarzenie zgromadziło ponad 80. uczestników z kilkunastu krajów. Uniwersytet Gdański reprezentowała dr Joanna Morawska z prezentacją „Universities as honest brokers in regional innovation ecosystems. A study drivers and intentions of collaboration between universities and nongovernmental organisations in the Pomorskie region” oraz mgr Irena Moszczyńska-Janicka (CJO), która przedstawiła prezentację przygotowaną wspólnie dr Jarosławem Jendzą “Between suspension from outside world to engagement in society. Third mission of Higher Education revisited.”
W czasie konferencji odbyły się też warsztaty dla studentów z uniwersytetów partnerskich, w których uczestniczyło dwoje studentów Wydziału Neofilologicznego Uniwersytetu Gdańskiego.
Konferencja była okazją do wymiany doświadczeń związanych z realizacją zadań kształcenia bliskiemu otoczeniu (Service Learning) oraz znalezienia inspiracji dla kontynuacji dotychczasowej współpracy.

Data publikacji: poniedziałek, 24. Czerwiec 2024 - 12:30; osoba wprowadzająca: Wacław Ligman Ostatnia zmiana: poniedziałek, 24. Czerwiec 2024 - 12:31; osoba wprowadzająca: Wacław Ligman