V Kongres Edukacji

Obecność przedstawicieli Centrum Języków Obcych UG na V Kongresie Edukacji 27.10.2022 r.

Tegoroczna edycja Kongresu zorganizowanego przez Narodową Agencję Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarność odbyła się pod hasłem „35-lecie Programu Erasmus+”.

Kluczowym tematem V Kongresu Edukacji było umiędzynarodowienie w obszarze szeroko rozumianej edukacji, ze szczególnym uwzględnieniem wartości jednoczących Europę. Uczestnicy mieli okazję dowiedzieć się m.in., jak duże znaczenie ma sieciowanie i wzmacnianie sojuszy między szkołami, uczelniami, placówkami edukacyjnymi w kontekście lokalnym, krajowym i międzynarodowym oraz co w praktyce dla polskich przedszkoli, szkół i uczelni oznacza inicjatywa Europejskiego Obszaru Edukacji. Jako jeden z 3 panelistów Europejskiego Obszaru Edukacji wystąpił prof. dr hab. Piotr Stepnowski, Rektor Uniwersytetu Gdańskiego.

Ponadto w ramach Kongresu przewidziano sesje tematyczne dotyczące programów edukacyjnych oraz Europejskiego Dnia Języków.

W ostatniej części Kongresu, odbyła się Ceremonia wręczenia  nagród konkursowych: European Language Label, EDUinspiracje, EDUinspirator i Europejska nagroda za innowacyjność w nauczaniu (EITA).

V Kongres edukacji

Data publikacji: piątek, 28. Październik 2022 - 09:54; osoba wprowadzająca: Wacław Ligman Ostatnia zmiana: piątek, 28. Październik 2022 - 09:54; osoba wprowadzająca: Wacław Ligman