Добрий день, Ukraine!

Добрий день! Як тебе звати? Ви звiдки? Приємно познайомитися!

Czy wiesz, co oznaczają kolory na fladze Ukrainy? Potrafisz wymienić tradycyjne potrawy ukraińskie? A może znasz ciekawe fakty z historii naszego sąsiada zza wschodniej granicy?
11 marca w Centrum Języków Obcych na Wydziale Ekonomicznym UG mieliśmy okazję gościć Panią Katerynę Zelinską z Odessy, nauczycielkę języka angielskiego i niemieckiego, która wraz z rodziną od dwóch lat mieszka w Trójmieście.
Pani Kateryna w trakcie swojej prezentacji przybliżyła nam historię, język i kulturę Ukrainy. Na zajęciach studenci mieli nie tylko okazję poznać ciekawostki związane z tym największym pod względem powierzchni w pełni europejskim krajem, posłuchać tradycyjnych ukraińskich pieśni czy poezji, lecz także nauczyli się podstawowych zwrotów w języku ukraińskim.
Chcąc uwrażliwić społeczność akademicką i studencką na kwestię Ukrainy w obecnej dramatycznej sytuacji konfliktu zbrojnego za naszą wschodnią granicą, Centrum Języków Obcych zainicjowało projekt p.t. Добрий день, Ukraine! (tytuł nawiązuje do filmu „Good morning, Vietnam!”)
Jest to cykl spotkań ze studentami lektoratów CJO prowadzonych przez Panią Katerynę w trzech językach obcych – angielskim, niemieckim i rosyjskim. Już teraz studenci kierunku Ekonomia z wielkim zainteresowaniem uczestniczyli w prezentacji naszego Gościa z Odessy na lektoracie języka angielskiego. W najbliższych tygodniach odbędą się kolejne spotkania, niektóre także w formule zdalnej.
Serdecznie zapraszamy!

Koordynator projektu: dr Agnieszka Wysomierska-Tkacz, lektor j. rosyjskiego i j. polskiego, CJO UG

Załącznik Rozmiar
Uczestnicy spotkania 3.43 MB