„Śladami Polaków nad Hawelą i Szprewą”

W dniach od 18 do 22 listopada 2019 grupa studentów lektoratu języka niemieckiego z Centrum Języków Obcych UG w ramach projektu „Śladami Polaków nad Hawelą i Szprewą” („Akcenty polskie w Berlinie”) pojechała na wycieczkę do Berlina.
Wyjazd miał na celu upowszechnienie języka, kultury i historii Niemiec, a także wspólnej historii obecnych terenów niemieckich oraz Polski.
W projekcie wzięło udział 16 osób: studenci z Niemcoznawstwa, Administracji, Kryminologii, Politologii oraz lektorzy CJO UG.
Dzięki uprzejmości dr. Witolda Pronobisa, znanego polskiego historyka i publicysty, który jest pasjonatem historii Niemiec, studenci mogli dowiedzieć się ciekawostek o mieście oraz zobaczyć główne punkty na mapie Berlina. Uczestnicy odwiedzili między innymi takie miejsca jak:
Instytut Polski w Berlinie, Uniwersytet Humboldta, Reichstag, Muzeum Szpiegostwa, Muzeum Stasi oraz Policji, Muzeum Kinematografii , Museumsinsel - Muzeum Pergamonu, Historii, Nationalgalerie i in., pozostałości Muru Berlińskiego przy Bernauer Straße wraz z miejscem pamięci o ofiarach – wśród nich dwóch Polaków, a także inne zabytki Berlina tj: Konferencja Poczdamska - Museum Schloss Cecilienhof - starsza i nowsza powojenna historia tego miejsca oraz muzeum i więzienie KGB w Poczdamie.

Data publikacji: poniedziałek, 16. Grudzień 2019 - 14:50; osoba wprowadzająca: Wacław Ligman Ostatnia zmiana: poniedziałek, 16. Grudzień 2019 - 14:50; osoba wprowadzająca: Wacław Ligman