Konferencja CJO | Centrum Języków Obcych

Konferencja CJO

Pierwsza konferencja pt. „Kompetencje językowe absolwentów szkół wyższych a oczekiwania pracodawców. Jak sprostać wyzwaniom współczesnego rynku pracy?” zorganizowana przez   Centrum Języków Obcych Uniwersytetu Gdańskiego we współpracy z Wydziałem Ekonomicznym już za nami!

W dniu 20.04.2018 roku w auli Wydziału Ekonomicznego UG uczestnicy konferencji wysłuchali wystąpień dotyczących aktualnej oferty akademickich lektoratów językowych, sytuacji absolwentów uczelni wyższych na współczesnym rynku pracy, wyzwań XXI wieku w obliczu rozpędzonej cyfryzacji, a także migracji i używania języków obcych widzianych jako polskie doświadczenie w ujęciu geograficzno-ekonomicznym. W trakcie naszego wydarzenia przedstawiony został raport z bezprecedensowych w regionie północnej Polski badań zrealizowanych w systemie teleinformatycznym w oparciu o ankiety dotyczące kompetencji językowych studentów, absolwentów i pracodawców. Szczególnie interesującą dla wszystkich uczestników częścią konferencji był panel zaproszonych przedstawicieli pracodawców - ekspertów z dziedziny rekrutacji, nowoczesnego biznesu i mediów.

Partnerzy konferencji:

Thomson Reuters

Alexander Mann Solutions

Neptumar

National Geographic Learning

REGIPIO/Global ELT

ETS Global

Klett

Pearson

Patronat honorowy:

Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Jarosław Gowin

Marszałek Województwa Pomorskiego, Mieczysław Struk